Kansli, styrelse, kommittéer

Kansli

Andreas Göransson

Kanslichef

Tel: 0270-190 98
E-post: andreas.goransson@hidrott.se

Anders Magnusson

Domaransvarig

Tel: 0270-190 97
Mobil: (Endast domarjour 070-537 38 81)
E-post: anders.magnusson@hidrott.se

Ansvarsområde: Domare, återbud, tillsättning, träningsmatcher

Alexander Blom

Spelarutbildare, Fotbollsutvecklare

Tel: 0270-190 95
E-post: alexander.blom@hidrott.se

Ansvarsområde: Hälsingemodellen, Utbildningar, Distriktslag, Ungdomsfotboll, PLUS 10 000 ambassadör

Styrelse

Dan Jonsson

Ordförande

Tel: 0270-425583 bost.
Mobil: 070-5677956
E-post: danolofjonsson@gmail.com

Kjell Westlund

Vice ordförande

Tel: 0278-176 82 bost.
Mobil: 070-3405938
E-post: kjell.westlund@bilmetro.se

Ansvarsområde: Domarkommittén

Kenneth Carlsson

Styrelseledamot

Mobil: 070-3419667
E-post: hffkc@hotmail.com

Ansvarsområde: Ordförande tävlingskommittén

Elin Eriksson

Styrelseledamot

E-post: elineriksson2@hotmail.com

Brita Östlund Äng

Styrelseledamot

Mobil: 070-5384631
E-post: brita.ostlund.ang@gmail.com

Kari Nykänen

Styrelseledamot, DK-ordförande

Mobil: 0705225737
E-post: karikatyr09@gmail.com

Örjan Larsson

Styrelseledamot

Mobil: 072-5000545
E-post: orjanlarsson68@gmail.com

Ansvarsområde: Grassrootskommittén

Hedersledamot

Carl Fredrik Spansk

Tel: 0270-138 87 bost.
Mobil: 070-6376062
E-post: cf.spansk@soderhamn.com

Grassrootskommittén (GrK)

Örjan Larsson

Ordförande

Mobil: 072-5000545
E-post: orjanlarsson68@gmail.com

Lars Viklund

Mobil: 072-545 58 42
E-post: larsviklundtik@gmail.com

Nicklas Johansson

Mobil: 070-618 86 46
E-post: nicklas.johansson@soderhamn.se

Ansvarsområde: Futsal

Josephine Andersson

Mobil: 070-656 52 49
E-post: josephine6565@icloud.com

Ansvarsområde: Fotbollsskolan

Kenth Sandqvist

Tel: 0270-285032 bost.
Mobil: 070-6268760
E-post: kenthsandqvist@yahoo.se

Hans Olov Wernersson

Tel: 0651-40068 bost.
Mobil: 070-5743625
E-post: verner784@hotmail.com

Domarkommitté (DDK)

Kari Nykänen

Ordförande

Mobil: 070-5225737
E-post: karikatyr09@gmail.com

Dan Bergh

Tel: 0270-18914 bost.
Mobil: 070-5489413
E-post: danne300@hotmail.com

Kjell Westlund

Ledamot

Tel: 0278-176 82 bost.
Mobil: 070-3405938
E-post: kjell.westlund@bilmetro.se

Michaela Guirguis

Mobil: 070-5105134
E-post: michaela_jansson@hotmail.com

Rickard Kjellin

Tel: 0730-777577
E-post: barry99@live.se

Ansvarsområde: Rekrytering

Thomas Viberg

Tel: 076-8354287
E-post: tw_518@hotmail.com

Anders Magnusson (adj)

Tel: 0270-190 97
Mobil: (Endast domarjour 070-537 38 81)
E-post: anders.magnusson@hidrott.se

Ansvarsområde: Återbud, tillsättning, träningsmatcher

Fotbollskommitté

Göran Stålberg

Ordförande

Mobil: 070-5329250
E-post: goran1972stalberg@gmail.com

Therese Fagerhov

Mobil: 070-6980498
E-post: Therese.Fagerhov@rfsisu.se

Ansvarsområde: PLUS 10000 ambassadör

Per Svensson

Tel: 0270-137 31
Mobil: 070-604 24 50
E-post: Per.Svensson@gavleborg.rf.se

Stefan Lindqvist

Mobil: 070-667 62 52
E-post: skl@citymark.se

Olof Forsvik

E-post: olofforsvik@gmail.com

Erika Hansson

Mobil: 070-6909549
E-post: erikah77@hotmail.com

Alexander Blom (adj)

Tel: 0270-190 95
E-post: alexander.blom@hidrott.se

Ansvarsområde: SU, Fotbollsutvecklare

Tävlingskommitté (DTK)

Kenneth Carlsson

Ordförande

Mobil: 070-3419667
E-post: hffkc@hotmail.com

Per Kallerhult

Sekreterare

Mobil: 070-6637728
E-post: perkallerhult@hotmail.com

Ola Olsson

Mobil: 070-370 37 85
E-post: olaolsson47@gmail.com

Brita Östlund Äng

Tel: 0278-80108
Mobil: 070-5384631
E-post: brita.ostlund.ang@gmail.com

Ansvarsområde: Arrangemang, Cuper

Anneli Wiman

Tel: 070-5355511
E-post: anneliwiman@gmail.com

Zandra Persson

Mobil: 070-2587840
E-post: zap91_80@hotmail.com

Ansvarsområde: Ungdomsansvarig

Christer Stridh

Mobil: 070-6939970
E-post: christer.stridh@gmail.com

Ansvarsområde: Senioransvarig

Kenneth Andersson

Mobil: 070-5648600
E-post: kennethandersson90@yahoo.se

Per Lindberg

Ledamot

Mobil: 070-665 52 60
E-post: fotbollspellelindberg@hotmail.com

Malin Hedkvist

Mobil: 070-3138077
E-post: hedkvist5@hotmail.com

Ansvarsområde: Ungdomsansvarig

Carl Fredrik Spansk (adj)

Tel: 0270-138 87
Mobil: 070-6376062
E-post: cf.spansk@soderhamn.com

Disciplinutskott (DDU)

Ola Olsson

Ordförande

Mobil: 070-370 37 85
E-post: olaolsson47@gmail.com

Kenneth Carlsson

Mobil: 070-3419667
E-post: hffkc@hotmail.com

Ansvarsområde: Ordförande tävlingskommittén

Per Kallerhult

Mobil: 070-6637728
E-post: per.kallerhult@soderhamn.com

Christer Stridh

E-post: christer.stridh@gmail.com

Revisorer

Guy Pernersten

Godkänd revisor

E-post: guy.pernersten@se.pwc.com

Mats Tjernberg

Revisor

Mobil: 070-2236323
E-post: mats.tjernberg@suez.com

Tony Croon

Revisorssuppleant

Mobil: 070-6720380
E-post: tonycroon@hotmail.com

Christer Widén

Revisorssuppleant

Tel: 0278-653211 bost.
Mobil: 070-2590121
E-post: wide.seger@telia.com

Valberedning

Roland Hedlund

Ordförande

Tel: 0278-665594 bost.
Mobil: 070-6791431
E-post: hedlund.lapphagen@gmail.com

Inga Olsson

Tel: 0651-205 07 bost.
Mobil: 070-6853124
E-post: korskrogensik@gmail.com

Sven-Gunnar Jonsson

Ledamot

E-post: silla47@live.se