Sammandrag och poolspel

Inbjudan från arrangör skickas ut 3 veckor innan

Anmälan till arrangören 2 veckor innan

Spelprogram och återkoppling till HFF från arrangör 1 vecka innan.

Antal matcher per lag 20-25 st /säsong.

2 max 3 matcher per sammandrag.

P10 skickar ut sina anmälningar per kommun
Nordanstig, Hudiksvall, Söderhamn.
Ovanåker, Ljusdal, Bollnäs.

Har man för avsikt att medverka vid någon mer så tar man själv kontakt med arrangör.

Totalt antal matcher gäller ändå.

Anmälda lag och arrangörer hittar ni här nedan

Anmälda lag,Flickor 10 år 2017
Lag Kontaktperson Anläggning Planerat
sammandrag
Spelform
Arbrå BK Leif Nilsson Fornhemmet 27-maj
Bollnäs GIF FF Peter Edling Brånans IP 26-aug 5-manna
Edsbyns IF FF Anna-Lena Backlund Öns IP,Naturgräs
Enångers IK Martin Svensk Brovallen 05-aug 5-manna
Högs SK Ingela Danell Björkberg 10-sep 7-manna
IF Team Hudik Erika Hansson 10-jun 5-manna
IFK Gnarp Katarina Bylund Gnarps IP
Norrala IF Stefan Eriksson Norrala IP 14-maj 7-manna
Trönö IK Pär Ola Larsson Trönö IP 12-aug ?
Söderhamns FF Jimmy Högman
Anmälda lag,Flickor 11 år 2017
Lag Kontaktperson Anläggning Planerat
sammandrag
Spelform
Bergsjö IF Erik Jörngård Trimavallem, B-plan 7-manna
Bollnäs GiF FF Henrik Westlund Brånans IP 26-aug 7-manna
Delsbo IF Lotta Berg 01-jul 7-manna
Högs SK Ingela Danell Björkberg 10-sep 7-manna
IF Team Hudik Erika Hansson Glysis Sparbanken Arena 10-jun 7-manna
Ljusdals IF Erik Hjelm Älvvallen 7-manna
Norrala IF Anna Björn Norrala IP 14-maj 7-manna
Strömsbruks IFF SIF/NFF Ullrika Eliasson Strömsbruk IP 7-manna
Trönö IK Pär Ola Larsson Trönö IP 12-aug 7-manna
Poolspel
Anmälda lag, Pojkar10 år 2017
Lag Kontaktperson Anläggning Planerat
sammandrag
Spelform
Arbrå BK Helén Strand Fornhemmet 18-juni 7-manna
Bergsjö Hanna Johansson Trimavallen, B-Plan
Bollnäs GIF FF,blå Johan Sjöns Brånans IP 27-aug 7-manna
Bollnäs GIF FF,orange Roger Olnils Brånans IP 27-aug 7-manna
Edsbyns IF FF Thomas Johansson Öns IP, Naturgräs 3-sep 7-manna
Enångers IK Ingrid Parlén Brovallen 12-aug 5-manna
Forsa IF Thomas Nordqvist Berlocksparken,Forsa 09-sep 7-manna
Högs SK, röd Mattias Tjernell 23-sep 7-manna
Högs SK, vit Mattias Tjernell 23-sep 7-manna
IFK Bergvik Bergviks IP
IFK Gnarp Markus Marklund Gnarps IP 17-juni 7-manna
Järvsö BK Isak Andersson Åsliden, Nor
Kilafors IF Knöttas 05-aug 7-manna
Rengsjö SK Tommy Persson Rengsjö IP
Sandarne SIF Karin Helena Wennberg Sandarne IP
Strands IF, svart Katarina Flyren Glysisvallen 01-juli 7-manna
Strands IF, vit Katarina Flyren Glysisvallen 01-juli 7-manna
Strömsbruks IF SIF/NFF Fredrik Friberg Strömsbruk IP
Trönö IK Anna Elisabeth Grändborn Trönö IP 13-aug 7-manna
Norrala IF Victoria Karlsson Norrala IP 21-maj
Spelprogram
5-manna
Stugsund Stuvarvallen 10-jun 5-manna
Delsbo 26-aug 7-manna